Huśtanie i bujanie

Huśtawki są kojarzone z niezapomnianymi emocjami. Niektóre zbudowane jako improwizacja, inne starannie wykonane na osiedlach. Wiele osób na placach zabaw spędziło swoje dzieciństwo. Zjeżdżalnie, huśtawki oraz zabawy w piasku to najpopularniejsze sposoby spędzania wolnego czasu wraz z maluchami.
Do odpowiedniej huśtawki należy jednak dorosnąć. Dla najmłodszych alternatywą i przedsmakiem świetnej zabawy może być bujaczek dla dziecka. Jest to narzędzie bezpieczne, w pełni mobilne a do tego zapewnia malcowi świetne przeżycia. Unoszenie się w powietrzu to niezapomniane uczucie, które ciężko opisać. Zróbmy wszystko, aby nasza pociecha doznała go na własnej skórze w bezpiecznym środowisku.
Jeżeli nasz malec jest jednocześnie urwisem, powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć nasz przybytek. Jakie zabezpieczenia do mebli wybrać to pytanie, które często pojawia się na różnego typu portalach. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale chronić powinniśmy przede wszystkim krawędzie ostre. Warto poświęcić szczególną uwagę kanapie. Niewinny klocek, który uderzy z dużą siłą w tapicerkę może spowodować rozerwanie czy też zadrapanie materiału. A koszty naprawy często nie należą do małych.
Ograniczanie dziecka nie prowadzi do niczego. Polityka zakazów czy też zabraniania wszystkiego tylko pobudza malca do działań. Aby odpowiednio wychować dziecko musimy rozsądnie dobrać argumenty a do tego stopniowo wpływać na nasz skarb. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie spokój a mu odrobinę swobody. Tyrania nie prowadzi bowiem do niczego dobrego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *